Aktualita

09.08.2022

Dlouholetý šéf českého zastoupení Miele končí. Ve firmě pracoval skoro 30 let

Dlouholetý šéf českého zastoupení Miele končí. Ve firmě pracoval skoro 30 let

Tomáš Abraham odchází k 30. září letošního roku z Miele. Informoval o tom obchodní partnery společnosti v dopise, který má redakce magazínu SELL k dispozici. Abraham v textu děkuje všem za úspěšnou spolupráci a současně uvádí, že na jeho místo k 1. říjnu 2022 nastoupí Josef Jelínek, který v Miele působí od dubna 2022 na pozici Channel Development Director pro východní Evropu a dříve pracoval na různých manažerských pozicích ve společnostech Coca Cola, Danone a naposledy Adidas.

Hlavním důvodem Abrahamova odchodu je podle zákulisních informací změna struktury firmy – česká pobočka spadá nyní pod vedení v Polsku. Zda v rozhodnutí sehrála roli i určitá změna strategie firmy, která se začala více soustředit na přímý prodej, trh živě spekuluje. Mnozí dlouholetí obchodní partneři Miele nejsou z pochopitelných důvodů s tímto směřováním spokojeni.

Tomáš Abraham začal pro Miele pracovat už v roce 1993 a za pár měsíců by u prémiové německé značky slavil 30leté výročí. Od roku 2000 vedl českou pobočku a v roce 2004 pak získal zodpovědnost také za slovenský trh.